Lõuna-Hiina ja Hongkong 07.04.2017

Põnev Lõuna-Hiina ringreis ja suurlinn Hongkong
7.04.-21.04.2017

Reisile registreerimine lõppeb naistepäeval, 8.märtsil 2017
Reisiprogrammi maksumus 2 790 €

Reisijuht Leslie Leino alates Tallinnast

Lisainfo ja broneerimine 5 919 2030 (üldnumber)  info@fixtravel.ee

Naised teepõllul

Lõuna-Hiina reis viib meid õitsvatesse suurlinnadesse ja nende vahele jäävatele kaunitele loodusradadel. Laskume Shanghai pilvelõhkujate kõrgustest riisiterrasside nõlvadele, Suzhou linna kanalite kallastele ja Rooflöödi koobastesse. Sõidame paadiga 2500 aastasel Suurel kanalil, läbime nõtke aiaarhitektuuriga graatsilisi Suzhou aedasid ning vaimustume Guilini karstimaastiku loodusilu võimatusest. Sukeldume vähemusrahvustega asustatud alade kultuuride ja keelte virr-varri ning uudistame loodususku järgivate vähemusrahvuste elufilosoofiat. Hangzhous joome Hiina kuulsaimat Draakonikaevu teed, mille uimastava järelmaitse saatel jalutame Xihu järve kallastel, kujutades ette Marco Polo kirjeldust Hangzhoust kui maailma uhkeimast ja suurimast linnast. Sekka heietame mõtteid hiina portselani sünnikohas Jingdezhenis, mis imematerjal see oli, et hollandlased seda kopeerima hakkasid? Reis lõpeb maitsete, värvide ja lõhnade Paabeli tornis Hongkongis, kus troopilise kliima puudutuses naudime Idamaade pärli võlusid – The Peak mäetipp ja sealt avanev pilvelõhkujate allee Hongkongi saarel, Lisaboonusena ootab meid Macao vanalinn koos Portugali koloniaalpärandiga ning tehissaartele rajatud luksuslikumad kasiinod. Reisijuhiks sellel põneval ringreisil on 9 aastat Hiinas elanud Leslie Leino, kes räägib vabalt hiina keelt ning on Tallinna ja Renmin ülikoolis õppinud hiina keelt, ajalugu ja kultuuri.

Ülevaatlik reisiprogramm

07.04.2017 Rahvusvaheline lend Shanghaisse
08.04.2017 Saabumine Shanghaisse, Nefriidibuda templi külastus
09.04.2017 Yuyuani aed ja bazaar, õhtuvalguses Huangpu jõekruiis Shanghais
10.04.2017 Paadireis Tongli väikelinnas, sõit Suzhousse, ekskursioon
11.04.2017 Humble Administrator’s Garden’i külastus, siidivabrik ja Suur kanal
12.04.2017 Longjing teeküla, kaljudesse raiutud buda kujud, Hangzhou Läänejärv (Xihu), ööbimine Hangzhous
13.04.2017 Lend Hangzhoust Jingdezheni, portselani töökodade külastus
14.04.2017 Jingdezhen-Nanchang bussiga, Nanchang-Guilin kiirrongiga
15.04.2017 Riisiterrassid ja vähemusrahvused, ööbimine Gulinis
16.04.2017 Paadisõit mööda Li jõge Yangshuosse, pärastlõunal vaba aeg
17.04.2017 Gulin, Rööflöödi koopa külastus, rongiga Hiian tehnikapealinna Shenzheni
18.04.2017 Saabume Hongkongi, 34m kõrgune Tian Tan buda kuju, õhtune valgusshow
19.04.2017 The Peak mäetipp, Cheung Chau kalurisaar
20.04.2017 Macao külastamine, hilisõhtul tagasilend kodu poole,
21.04.2017 Saabumine Tallinnasse

Reisiprogramm

7.aprill, reede: lennugraafik:
Tallinn-Frankfurt kell 14.15-15.45
Frankfurt-Shanghai kell 17.15-09.55 (saabumine 8.aprillil)

8.aprill, laupäev: saabumine Hiina, Shanghaisse
Saabumine Shanghaisse varahommikul. Piiriületusformaalsused. Enne hotelli minekut külastame Nefriidibuda templit. Seejärel suundume hotelli, et puhata reisiväsimusest ja harjuda suurlinna meluga. Õhtul jalutuskäik Nanjing Road ostutänaval ja euroopalikus arhitektuuris ehitatud The Bundil, mis oma jõekaldaga on Shanghai sümbolkohaks.
Hinnas lõunasöök

9.aprill, pühapäev: Yuyuan aed ja bazaar, taoistlik Linnajumala tempel, õhtul jõekruiis
Esimese asjana ootab meid täna Yuyuani aia külastus. Yuyuani aed on klassikaline aed Anreni tänaval Shanghais. Aed valmis täielikult 1577. aastal ja nimetati Ming dünastia valitsusohvitseri Pan Yunduani järgi. Yu tähendab hiina keeles meeldivat ja rahulolu. Aed ehitati Pani vanematele paigana, kus nad saavad oma vanaduspõlves rahu ja vaikust nautida. Aed on umbes 20 000 m² suurune. Kaunis tiikide, hoonete ja paviljonidega aed on tõeliselt kaunis vaatamisväärsus. Hiljem külastame kohalikku turgu ja taoistlikku Linnajumala templit. Õhtul jõekruiis Huangpu jõel, kust avaneb vaade pilvelõhkujatele Pudongil ja euroopalikule arhitektuurile Puxis.
Hinnas ekskursioonid, sissepääsutasud, hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

10.aprill, esmaspäev: paadireis Tonglis ja Suzhou aiad
Pärast hommikusööki lahkume veelinn Tongli suunas, kus teeme paadireisi ja sööme kohalikku lõunasööki. Pärastlõunaks jõuame Suzhousse. Külastame Suzhou aiaarhitektuuri ühte meistriklassi Lion Forest aeda ja Pane Gate’i koos Ruiguangi pagoodiga. Õhtusööki naudime kohalikus kanaliäärses restoranis.
Hinnas ekskursioonid, hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

11.aprill, teisipäev: Suzhou linn, Humble Administrator Garden ja siiditehas
Pärast hommikusööki külastame Humble Administrator’s Garden’it. Seda peetakse üheks Lõuna-Hiina kõige ilusamaks aiaks. Pärast lõunasööki läheme kohalikku siiditehasesse. Seal näeme siidi valmistamise protsessi ning saame kvaliteetset kaupa koju kaasa osta. Hiinas valmistatud siiditooted on maailmas väga populaarsed ja hinnatud. Hiljem teeme paadisõidu Suurel kanalil. Õhtuks sõidame Hangzhousse.
Hinnas ekskursioonid, sissepääsutasud, hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

12.aprill, kolmapäev: Hangzhou, teeistandus, buda kujud, Xihu järv
Pärast hommikusööki külastame esmalt Hiina ühe kuulsaima teesordi – Draakonikaevu tee – istandust. Hiina tee joomise traditsioonid pärinevad juba iidsetest aegadest ning on kohalikele väga tähtsad. Kohalikud teemajad on väga populaarsed ja teed hinnatakse siin kõrgelt. Imekaunid teepõllud, kust avanevad lummavad vaated ja kus tee korjatakse kõik käsitsi. Meie oleme harjunud, et tee hind on vaid mõni euro, siin saate aimu teede erinevatest väärtusest, mõni on kullaga pea ühes hinnas. Kohalikus teemajas ise seigeldes peab olema ettevaatlik, et mitte kõige kallimat teesorti kogemata valida.
Seejärel kaljudesse raiutud buda kujud ning õhtul jalutus UNESCO kultuuripärandisse kantud Xihu järve kallastel. Just seda linna kirjeldas kuulus maadeuurija Marco Polo kui maailma ühte uhkeimat linna. Marco Polo auks püstitatud monument on ka Xihu järve kaldal.
Hinnas ekskursioonid, sissepääsutasud, hommiku- ja lõunasöök

13.aprill, neljapäev: portselani sünnikodu Jingdezhen
Hommikul lend Hangzhoust hiina portselani sünnikodusse Jingdezheni. Just siin on portselani toodetud 1700 aastat. Linnas jalutades külastame erinevaid portselanitöökodasid, kust on ajaloo jooksul toodetud portselani mitte ainult Hiinale, vaid kogu maailmale. Just Jingdezheni portselan on kõige kuulsam hiina portselan. 16. sajandi eurooplased olid hiina portselanist sedavõrd vaimustunud, et algusega Hollandist kerkisid mitmesse kohta Euroopas hiina portselani jäljendavat töökoda. Õhtul vaba aeg Jingdezheni vanalinnas jalutamiseks.
Hinnas hommikusöök

14.aprill, reede: Jingdezhen-Nanchang-Guilin
Pärast hommikusööki sõidame Jiangxi provintsi keskusesse Nanchangi, kust jätkame Lõuna-Hiina avastamist Guilini suunduva kiirrongiga.
Hinnas hommiku- ja õhtusöök

15.aprill, laupäev: Longshengi piirkonna kuulsad riisiterrassid ja Hiina vähemusrahvused
Pärast hommikusööki hotellis sõidame Longshengi piirkonda riisiterrasside juurde. Siin asub kuulus Longji (draakoni selgrookujuline) riisiterrass, mida peetakse Hiina kõige imelisemaks terrassiks. Terve mäeahelik on kaetud riisiterrassidega, ning selle ehitamiseks on kulunud rohkem kui tuhat aastat. Riisiterrasside vahel elavad vähemusrahvused, lõunasöök on täna ühes kohalikus külas. Päev on täis võrratuid loodusvaateid ning toredaid elamusi kohalike juures. Õhtuks jõuame tagasi Guilini juba tuttavasse hotelli.
Hinnas hommiku- ja lõunasöök

16.aprill, pühapäev: jõekruiis Yangshuosse
Täna sõidame mööda Li jõge Yangshuosse. Pärastlõunal vaba aeg. Ööbimine Yangshuos.
Hinnas hommiku- ja lõunasöök (paadis)

17.aprill, esmaspäev: Rooflöödi koobas, öörong Hongkongi
Hommikul sõidame tagasi Guilini, teel külastame lummavat Rooflöödi koobast. See lubjakivi koobas on tekkinud miljonite aastate jooksul mäeahelikust ning on viimased 1200 aastat olnud Guilini piirkonna enimkülastatav vaatamisväärsus. 240 m pikkune koobas on täis huvitavaid ja kummalisi lubjakivimoodustisi, milledest osadele on antud mütoloogilised tähendused. Õhtul 21:05 väljumisega öörong Hongkongi suunas.
Hinnas hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

18.aprill, teisipäev: Hongkongi ekskursioon
Hommikul 09:00 ajal saabume Hiina tehnoloogiapealinna Shenzheni. Siin ületame piiri ja saabume Hongkongi. Ennelõunal check-in Kowloonis asuvasse hotelli.
Pärastlõunal on nö vaba kava, ehk osad inimesed saavad minna lähedalasuvatele ostutänavatele ning huvitatud saavad koos giidiga minna vaatama mäe otsas asuvat 34m kõrgust Tian Tan buda kuju, kuhu viib 5.7km pikk Ngong Ping 360 köisraudtee – ei soovitata kõrgust kartvatele inimestele. Viimane on Hongkongi üks põhilisemaid vaatamisväärsusi. Kui kumbki huvi ei paku, võib hotellis lihtsalt puhata. Õhtupimeduses jalutuskäik Kowlooni poolsaare tippu, et vaadata valgusshowd ja õhtumelust Hongkongi.
Hinnas hommikusöök

19.aprill, kolmapäev: The Peak vaateplatvorm Hongkongis
Tänase päeva veedame koos giidiga tutvudes Hongkongi suurlinna eluga. Hommikupoolikul külastame Hongkongi saare lääneosas asuvat Victoria mäge (kõrgus 552 m), kust avaneb võrratu vaade pilvelõhkujate džunglile. Pärastlõunal võimalus külastada Hongkongi ühte autentsemat kaluriküladega saart Cheung Chau, kus sööme värsketest mereandidest valmistatud õhtusöögi. Õhtul on vaba aeg värvilises Kowloonis ringi jalutada. Ööbimine samas hotellis.
Hinnas hommikusöök

20.aprill, neljapäev: Hongkong või Macao
Hommikupoolikul on kõigil vaba aeg. Hotellitoad tuleb vabastada kella 12-ks, pagasi saab aga jätta hotelli. Päeval vaba aeg Hongkongiga tutvumiseks. Lisavõimalusena võib valida Macao külastuse. Sel juhul lahkume hommikuse laevaga Hongkongist ning veedame terve päeva Portugali kunagises koloonias Macaos, tänases Aasia Las Vegases. Jalutame UNESCO kultuuripärandi nimistusse kantud ajaloolises Macao vanalinnas, külastades kuulsaid kohti nagu St. Paul’s Cathedral’i varemeid, Senate Square, St. Dominic’s Church, Mount Fortress jt kohti. Pärastlõunal jalutuskäik Venetiani kasiino juurde ehitatud luksuslikus kanalite ja ostukeskuste piirkonnas. Tagasisõit Hongkongi. Õhtul sõidame lennujaama, kust sõidame tagasi koju.
Hinnas hommikusöök

Lennugraafik:
Hongkong-München kell 23.20-05.40 (saabumine 21.aprillil)
München-Tallinn kell 09.10-12.30

Lisainfo ja broneerimine 5 919 2030  info@fixtravel.ee