Uus-Meremaa 24.10.2017

Ringreis Uus-Meremaal ja puhkus Cooki saartel

 24.10-14.11 2017

Reisiprogrammi maksumus 4 750 €, ilma Cooki saarteta
Reisiprogrammi maksumus 5 845 €, koos Cooki saartega
Reisijuht Annikki Kaasik

Uus-Meremaa on riik Okeaania edelaosas. Austraaliast lahutab teda Tasmani meri. Ta paikneb veepoolkera keskme lähedal. Uus-Meremaa valdustesse kuuluvad ka Cooki saared ja Niue, mis on iseseisvad, aga ainult vaba assotsiatsioonina. Uus-Meremaa, Hawaii ja Lihavõttesaar moodustavad antropoloogide sõnul nn Polüneesia kolmnurga.
Meie külastame oma ringreisil nii põhja- kui ka lõunasaart. Lendame Milford Sound´i kohal, maitseme kohalikke veine ja hõrgutisi, külastame kääbikuid filmist “The Hobbyt”, matkame Mt Cooki jalamil, nuusutame väävlilõhnalist Wai-O-Tapu õhku, tantsime koos maooridega, otsime kulda ning oleme osakene metsikust Uus-Meremaa loodusest. Reisi lõpetame Cooki saarte kaunitel randadel.

Programm

24.oktoober, teisipäev

Lennugraafik:

Tallinn-Frankfurt       kell 18.00-19.25
Frankfurt-Singapur    kell 22.00-16.25+1 (saabumine 25.10.2017)

25.oktoober, kolmapäev

Lennugraafik:

Singapur-Christchurch          kell 19.45-10.30 (saabumine 26.oktoobril)

26.oktoober, kolmapäev:  Chirstchurch

Rendiautode vormistamine. Sõidame kesklinna lähistel asuvasse motelli Amross Court Motor Lodge. Puhkus pärast pikka lendu. See linn on lõunasaare suurim ja ühtlasi Uus-Meremaa vanima katedraali kodu.  Vanalinnas on võimalik teha väike trammisõit, mis pakub sarnaseid elamusi San Francisco kuulsa trammliiniga. Romantikutele aga soovitame mööda jõge gondliga sõita. Linnas on palju häid restorane, kuhu lõunat sööma minna.

Mõnus ühine õhtusöök

27.oktoober, neljapäev: Chirstchurch

Jalutuskäik linnas, tutvume peamiste linna vaatamisväärtustega, õhtul pidu. Ööbimine samas kohas.

28.oktoober, reede: Chirstchurch – Tekapo

Varahommikune äratus ja hommikusöök, mille järel võtame suuna Mount Cook’ suunas (umbes 3 tundi autosõitu), peatuse teeme  Uus-Meremaa kõrgeima mäe Mount Cook’ jalami läheduses türkiissinise veega Tekapo järve ääres. Matk imelises looduses (ca 3-4 h – kuidas jõuame). Ööbimine Peppers Bluewater Resortis.

29.oktoober, laupäev: Tekapo – Queenstown

Täna ootab meid ees 2-3 tunnine autosõit, et õhtuks jõuda Queenstowni lähistele. Teel teeme peatusi ja matka looduses. Järgmised 2 ööd oleme Glebe Apartementides

30.oktoober, pühapäev: Milford Sound

Pärast hommikusööki sõidame Queenstowni, et  lennata Milford Sound’i. Milford Sound on 16 km pikkune fjord ümbritsetuna püramiidikujuliste mäeharjadega.  Kogu ettevõtmine võtab aega umbes 4 h ning koosneb väikelennuki lennust fjordide kohal (ca 35 min) ning paadikruiisi Milford Sound’i koskede vahel. Queenstowni jõuame tagasi pärastlõunal.

Julgemad võivad minna  hüppama bungee’d või siis raftingule. Lisaks on välja pakkuda piisavalt muid huvitavaid adrenaliiniküllaseid tegevusi.

31.oktoober, esmaspäev: Queenstown-Christchurch

Täna sõidame tagasi lõunasaare pealinna Christchurci. Pikal teekonnal saadab meid imeline loodus ja kaunid vaated. Peatused kohalikes külades. Õhtuks jõuame Christchurchi, ööbimine Arthur Court Motor Lodges

01.november, teisipäev: Siselend Chirstchurchist Rotoruasse

Pärast siselendu vormistame uued rendiautod. Rotorua on Uus-Meremaa põhjasaare süda ja ühtlasi parim piirkond Maoori kultuuriga tutvumiseks. Paljud on iseloomustanud lõhna,mida me piisavalt tunda saame,mädamuna haisuks.  Maa keeb, purskab ja pulbitseb. Paljud rotorualased võivad uhkustada isiklike SPA-dega. Kaeva vaid oma hoovi auk ja tervisevesi voolab õues. Ööbimine Rotorua Regent Boutique hotellis.

02.november, kolmapäev: Wai-O-Tapu rahvuspark

Tänase päeva veedame Rotorua piirkonnas. Wai–O-Tapu vulkaaniline ja värviline surnud vulkaanide piirkond, “Lady Knox geiser”. Valmis tasuks panna käterätt, sest teeme peatuse metsas, kus saavad kokku 60° C ja 10° C jõgi ning selline suplemiskogemus tasub proovimist. Õhtuks Läheme Maoori külla, et kogeda ehedat maoori-elu koos kohaliku õhtusöögiga.

03.november, neljapäev: „The Hobbyt“ filmist tuntud kääbusteküla – Coromandeli poolsaar

Täna sõidame Rotoruast Coromandeli suunas. Teel külastame „The Hobbyt“ filmi võttepaiku kohalikus farmis. Tõelised kääbuste majad, mis on tuttavad samanimelisest filmist. Lisaks toimusid siin ka Sõrmuste Isanda filmivõtted. Lummavalt kaunis loodus ja ehe kääbuste küla on päeva kulminatsiooniks. Õhtuks jõuame Coromandeli poolsaarele. Ööbimine Ocean Resort Whitiangas.

04.november, reede: Coromandeli poolsaar

Matk Coromandel’i poolsaarel. Päike ja ookean, Hot Water Beach’il läheb vaja labidat. Istudes ise jahedal ookeanirannal ja kaevates auku liiva sisse, võib jalgu kõrvetada maa-alune kuum allikavesi. Sõidame Coromandeli linna, kust saame minna eriti kitsarööpmelise raudteega (3 km pikk teekond) üles mägedesse, kust kadunud saviskulptuuride kunstnik savi käis toomas. Teel tagasi saame läbi astuda kohalikust kullakaevandusest. Õhtuks jõuame tagasi oma hotelli.

05.november, laupäev: Waiheke saare veiniistandused ja Auckland

Täna võtame ette paadisõidu Waiheke saarele. Autod pargime sadamalähistele ja peale 40 min. paadisõitu leiame end saarelt, mis on täis veiniistandusi ja kus degusteerime vaid sellele saarele omaseid veinisorte, mis on pälvinud mitmeid  kohalikke ja rahvusvahelisi auhindu. Pärastlõunal sõidame praamiga Aucklandi, kuhu jääme ööseks. Ööbimine motellis Emerald Inn (või sarnane).

06.november, pühapäev: Auckland

Vaba päev Päev „Purjede linnas“ Aucklandis. Külastame Aucklandi muuseumit ja Takapuna randa. Jalutame linna südames. Ööbimine Emerald Innis (või sarnases kohas)

07.november, esmaspäev: lend Auckland-Rarotonga

Hommikul vaba aeg Aucklandis. Pärastlõunal sõidame Aucklandi rahvusvahelisele lennuväljale, kus anname ära rendiautod.

Kell 19.45-00.40 Auckland-Rarotonga

Ca 4h min lennu järel jõuame Cooki saarte pealinna Rarotongasse. Majutus Muri Beach Club hotellis või Aroa Beachside Inn hotellis (nende kahe vahel peaks üsna kohe otsustama)

08.november-11.november: puhkus Cooki saartel

Rannapuhkus

11.november, pühapäev: lend Rarotonga-Auckland

Transport lennujaama, et lennata tagasi Uus-Meremaale.

Kell 14.55-18.20 (saabumine 12.11.2017) Rarotonga-Auckland

Õhtusöök Sky Toweris . Ööbimine Emerald Innis või sarnases.

13.november, esmaspäev: algab pikka kodutee

Transport lennujaama

Lennugraafik:

Auckland-Singapur    kell 13.39-19.05
Singapur-Stockholm   kell 00.15-07.45 (14.novembril)

14.november, teisipäev: saabumine Eestisse

Stockholm-Tallinn      kell 08.45-10.55

Lisainfo ja broneerimine 5 919 2030 info@fixtravel.ee