Hiina 04.10.2017

Hea Hiina Klassika- kultuurireis marsruudil: Peking, Xi´an, Suzhou, Zhujiao, Shanghai
04.10-12.10 2017

Reisiprogrammi maksumus 1 495 €, reisijuht Leslie Leino

Hea Hiina klassika reisiprogramm viib kõige tähtsamatesse Hiina kultuuri- ajaloo- ja ühiskonnapunktidesse. Meie reisiprogramm on kokku pandud nii, et lühikese aja jooksul saaks kõige parema läbilõike hiina kultuurist, ajaloost ja majandusarengust. Kultuurikatlana podisev pealinn Peking pakub ohtralt vaatamisväärsusi ning reisiprogrammiga siin alustades sukeldume kohe Hiina kultuuriväärtuste sügavustesse. Ees ootavad Hiina võimsusest rääkivad kolossaalsed ehitised nagu Suur Hiina müür, Keelatud linn ja Tiananmeni väljak.
Seejärel viib kiirrong otse Hiina keskpunkti Xi’ani, kus teispoolset rahu on viimased 2200 aastat kaitsnud terrakota-sõdalaste armee.

Teile antakse ülevaade sõdalaste valmistamisviisidest, põhjustest ja eesmärkidest ning vastatakse küsimusele, miks nad ikkagi nii kaua maa all peidus olid. Öörongiga Suzhou saabudes olete Põhja-Hiinast saabunud Lõuna-Hiinasse. Vaheldunud on kõik – taimestik, pinnasevärvid, kliima, ehituskunst, dialekt, köök ja isegi riis Teie kausis. Täitsa naljata.
Suzhou ootab meid päris Hiina siid, paadisõit Suurel Hiina kanalil ja kuulsad Suzhou aiad.
Viimased on sedavõrd kuulsad, et Hiina keisrid lasid need üles maalida ning tuua Pekingisse keisripaleesse nii seinamaalideks kui ka ehtsate aedadena.
Reis lõpeb järjekordselt täiesti uues rütmis, kui Hiina finantskeskuse Shanghai kõrghoonete rägastik meid enda embusesse võtab. Reisijuhiks sellel avastamist täis ringreisil on 8 aastat Hiinas elanud Leslie Leino, kes räägib vabalt hiina keelt ning on Tallinna ja Renmin ülikoolis õppinud hiina keelt, ajalugu ja kultuuri.

Reisiprogramm

04.oktoober, kolmapäev: lennud

5.oktoober, neljapäev: saabumine Hiina, Pekingisse.

Hiina noor naineSaabumine Pekingisse varahommikul.
Lennujaamas ootab teid Pekingis elav eestlane Leslie Leino, kes on teie giid/reisijuht ja tõlk.
Ööbimine Pekingis. Hinnas ekskursioonid, sissepääsutasud ja lõunasöök

6.oktoober, reede: Suur-Hiina müür

Suur Hiina müürTäna ootab teid ees Suure Hiina müüri külastus. Pärast müürikülastust teete peatuse lõunasöögiks. Seejärel külastate Ming dünastia hauakambreid, kus lähete Ming dünastia keisri Wanli (valitsemisaeg 1572-1620) maa-alusesse hauakambrisse.  Ööbimine Pekingis. Hinnas ekskursioonid, sissepääsutasud, hommiku- ja lõunasöök

07.oktoober, laupäev: ekskursioon Pekingis, õhtul Xi’ani

Tiananmeni väljakPärast hommikusööki külastate Pekingi südameks peetavat Tiananmeni väljakut ja selle põhjaküljel asuvat keisripaleed Keelatud linna. Tiananmeni väljaku ümber asuvad Hiina kõige tähtsamad valitsushooned ning siin kuulutati 1949.aastal välja Hiina Rahvavabariik. Põhjaküljel asuv Keelatud linn on 15.sajandist pärit keisripalee, mis on ühtlasi maailma suurim puithoonete kompleks. Pärastlõunal 300 km/h sõitev kiirrong Hiina vanimasse pealinna Xi’ani. Hinnas ekskursioonid, sissepääsutasud, hommiku- ja lõunasöök.
08.oktoober, pühapäev: Terrakotasõdalased, moslemite kvartal, öörong Suzhous
 TerrakottasõdalasedPärast hommikusööki külastate kuulsaid terrakottasõdalasi ning terrakotast meisterdatud hobuseid. Kokku on 8099 elusuuruses terrakotast sõdurit, mis leiti 1974. aastal.
Xi’an oli Siiditee algus- ja lõppsihtpunktiks ning seepärast on Xi’ani rahvastikust märkimisväärne osa Pärsiast ja Araabiamaadest kohaletulnud kaupmeeste järeltulijaid. Nende kultuuriliseks keskuseks on Trummitorni ümber asuv Moslemite kvartal. Pärastlõuna veedame nende rütmis.
Õhtul Suzhousse suunduv öörong. Öö kupeedega rongis, kus on olemas ka eraldi restoranivagun.
Hinnas ekskursioonid, sissepääsutasud, hommiku- ja lõunasöök

09.oktoober, esmaspäev: Suzhou

SuzhouHommikul saabumine siidi-, kanalite- ja hiina aiakultuuri pealinna Suzhou. Seejärel külastus siiditehasesse, kus saame väga hea ülevaate siidiusside kasvatamisest ja siiditootmise protsessist. Pärastlõunal paadisõit Suurel Hiina kanalil, mis ehitati transporditeena Lõuna-Hiina ja Pekingi vahele. Päevaprogrammis on veel ühe aia külastus, jalutades kivisammastele rõhku panevas Lõvimetsa aias. Seejärel vaba aeg ostlemispiirkonnas Shantang. Öö Suzhous.
Hinnas ekskursioonid, sissepääsutasud, hommiku- ja lõunasöök

10.oktoober, teisipäev: Zhujiajiao, Shanghai

ShanghaiHommikul väljasõit Suzhoust Shanghai suunas. Peatume veelinnas Zhujiajiao, kus teeme kanalite kallastele ehitatud väikelinnas jalutuskäigu ja naudime Lõuna-Hiina käsitöömeistrite valmistamisoskust. Lõunaks saabumine Shanghaisse, külastus nefriidist valmistatud Lamava buda templisse. Öö Shanghais.

Hinnas ekskursioonid, sissepääsutasud, hommiku- ja lõunasöök

11.oktoober, kolmapäev: Shanghai

Pärlitorni vaateplatvormHommikul tõuseme 468m kõrge Shanghai sümboliks peetava Pärlitorni vaateplatvormile (263m), kust avanev suurepärane vaade Hiina finantskeskuse kõrghoonete džunglile. Seejärel laskume kiirliftiga maa alla ning külastame Shanghai linnamuuseumi, kus taastatud väga detailses tänavapildis saab suurepärase ülevaate 20.sajandi alguse Shanghai eluolust.
Pärastlõunal jalutuskäik koos vaba ajaga Yuyuani turul. Öö Shanghais.

Hinnas ekskursioonid, sissepääsutasud, hommiku- ja lõunasöök

12.oktoober, neljapäev: kodutee

Hommikusöök hotellis, transport lennujaama.

Hind sisaldab:

•   Turistiklassi lennukipilet
•   Majutus 3* ja 4* hotellides, kahekohalised toad
•   Kiirrong Peking-Xi’an
•   Mugavustega öörong Xi’an-Suzhou
•   Ekskursioonid: kõik programmis märgitud ekskursioonid koos sissepääsutasudega
Toitlustus: kõik programmis märgitud hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid
Eestikeelne giid kohapeal (Pekingi lennujaamast kuni Shanghai lennujaamani), lisaks inglise keelt kõnelev kohalik giid

Hinnale lisandub:

•    Hiina viisa koos vormistamisega
•    Ühekohalise toa lisatasu
•    Reisikindlustus
•    Jootraha kohalikele giididele ja bussijuhile
•    Söögid, mida ei ole programmis märgitud

Lisainfo ja broneerimine 5 919 2030 info@fixtravel.ee