Itaalia Šokolaadifestival 16.10.2017

Itaalia, Šokolaadifestival

16.10 – 22.10.2017

Reisiprogrammi maksumus 999 €, reisijuht Ulve Kärpuk

 

Programm:

16 oktoober, esmaspäev: Tere tulemast Umbriasse!

Saabudes Itaaliasse, ootab Teid Rooma lennujaamas Meie reisijuht Ulve, kellega alustatakse sõitu Umbriasse. Õhtuks jõuame oma ööbimiskohta, vapustava vaatega Bevagna orgu, kus asub lõõgastav majutusasutus koos basseini ja Spa keskusega. See on Umbria avastamiseks suurepärane alguspunkt, siin teeme ka esimese tutvuse piirkonna delikatesssidega, sest armastus käib ikka kõhtu kaudu!

 

17 oktoober, teisipäev: Pasta lugu ja väikelinnad

Tänasel hommikupoolikul näeme, kuidas valmib Itaalia kuulsaim toiduartikkel, pasta.
Pärastlõuna aga veedame Spello väikelinnas, mis on tuntud ka tänu folkloorifestivalile lillede pealinnana. Imearmsas ajaloolise keskuse peakirikus näeme kuulsat Pinturicchio Baglioni kabelit.
Naudime kauneid vaateid linnale, kus aega jääb ka väikeseks aperitiiviks. Õhtupoole teeme jalutuskäigu Bevagna väikelinna ajaloolises keskuses.

 

18 oktoober, kolmapäev: Sagrantino vein ja Langobardooriumi rajad

Hommikul suundume Montefalcosse, mis on oma võluva atmosfääriga kantud Itaalia kaunimate väikelinnade nimistusse.
Edasi suundume Langobardooriumi ja Unesco nimistusse kantud Campiello sul Clitunno juurde, kus asub 13.sajandi kastell ja müütilised jumalate allikad. Pärastlõuna veedame Spoletos – langobardide pealinnas, kus toimuvad maailmakuulsad muusikafestivalid.

19 oktoober, neljapäev: Pühakute oreool ja Gubbio keskaeg

Pärast hommikusööki sõidame Püha Franciscuse sünnilinna Assisisse, kus külastame San Franciscuse basiilikat. Võimas gooti stiilis hoone on pärit 13.sajandist ning peidab endas maailmakuulsaid freskosi pühaku elust. Lõunasöögi võimalus ja vaba aeg linnas.
Pärastlõunal suundume ühte vanimasse Umbria linna, Gubbiosse. Tõuseme funikulööriga Sant Ubaldo kiriku juurde, kust avanevad imeilusad pildikesed linnale ja maastikule, edasi jalutame   vanalinnas. Õhtusöögi võimalus majutuses.

20 oktoober, reede: Trasimeno järv

Pärast hommikusööki sõidame etruskide loodud Castiglione il Lago linna, mis asub Trasimeno järve ääres ning kuulub Itaalia kaunimate linnade hulka. Külastame ühte kuulsamatest Umbria piirkonna hilisrenessansi kunstiga kaunistatud valitsejate residentsi Palazzo Della Corgnat.
Pärast Linnakeskusega tutvumist sõidame, laevaga Trasimeno järvel saarele Isola Maggiore, mis on ainus asustatud ning ühtlasi ka järve kõige suurem saar. Siinne kaluriküla on kuulus oma pitside valmistamise ja järvekala toitude poolest. Jalutuskäigul vaatame sealseid 13. sajandi kirikuid, kohalikku elustiili ja räägime San Franciscuse saare külastamisest. Soovijatele lõunapaus. Vaba aeg jalutamiseks.Õhtuks jõuame tagasi majutusasutusse.
Hinnas hommikusöök ning visiidid saarele ning Palazzo Corgnasse

21 oktoober, laupäev: Šokolaadifestival ja Umbria pealinn Perugia

24-ndat korda toimuv Perugia suur rahvusvaheline šokolaadifestival avab meile Umbria pealinna tänavatel kakao ja šokolaadi kultuuri läbi: muusika, degustatsioonide, esinemiste ja erinevate stendide ning pidustustega üle linna.

Pärast hommikusööki sõidame Umbria suurimasse linna Perugiasse. Sügavalt keskaegne pealinn on super näide erinevatest ajastustest. Siin on nii suur etruskikaar, kui roomlaste acqveadukti tee, müstiline paganlik Miikaeli tempel ja rikkalik linnavalitsuse saal renessansi ajastust.

22 oktoober, pühapäev : Marmorese looduspark, kodutee

Pärast hommikusööki alustame oma tagasisõitu Rooma lennujaama.
Teel teeme peatuse kaunis looduspargis veekaskaadi juures Marmores, kus 165 meetri kõrguselt allavoolav Velino jõgi laskub kolmelt erinevalt tasandilt, pakkudes sensatsioonilist vaatemängu erinevatelt vaateplatvormidelt. Euroopa kõrgemat kaskaadi on kirjeldanud oma reisikirjades paljud Grand Touri intellektuaalid vaimustusega.

Hinnas sisaldub:

•    Lennupiletid koos lennujaamamaksudega
•    Programmis märgitud hotellid majutusega kahekohalises toas koos hommikusöökidega
•    Giid/reisijuht alates Rooma lennujaamast
•    Ekskursioonid ja degusteerimised
•    Programmis märgitud kohapealne transport

Lisatasu eest:
•    Söögid-joogid, mida ei ole programmis märgitud
•    Reisikindlustus
•    Ühekohalise toa lisatasu

Lisainfo ja broneerimine 59 19 2030 info@fixtravel.ee