Vahemere kevad kultuurihällis Sitsiilias 24.04.2018

Vahemere kevad kultuurihällis Sitsiilias

24.04 – 01.05.2018

Villa Casale – Agrigento – Mussomeli kastell – Cefalu – Aeooli saared – Palermo – Sitsiilia maitsed ja vein ning meri

Reisipaketi soodushind 1195 € (tavahind 1295€) kuni 31.01.2018

Reisijuht Ulve Kärpuk

 

Reisiprogramm

 24.aprill, teisipäev – Benvenuti in Sicilia

Saabumine Catania lennujaama. Suundume Piazza Armerinasse, kus külastame 3.sajandist pärit Villa Casalet. Unesco maailmapärandisse kantud villa on üks Sitsiilia erilisemaid vaatamisväärsusi. Villa juures on ka kerge lõunapaus ja võimalus osta kohapealt kaasa meeneid. Edasi sõidame agriturismi majutusse Torre di Renda, mille hooned pärit 17. sajandist.

Õhtusöök majutuses (joogid lisatasu eest). Benvenuti in Sicilia! Cin Cin!

 

Hinnas õhtusöök, sissepääsu pilet Villa Casalesse

 

 25. aprill, kolmapäev – Akragase templid ja sitsiilia aed

ArigentoPärast hommikusööki sõidame Agrigentosse Templite orgu. Suurepäraselt säilinud monumendid on Akragase linna pärand 5.sajandist e.m.a. ja just siin asub maailma üks paremini säilinud tempel – Concordia. Teekond viib meid ka läbi Itaalia ühe kaunima ja autentsema Kolymbethra pargi radadele. Selle visiidi käigus tutvume 5.sajandist e.m.a pärit veekanaliga, mis läbib templite ala 200 meetri sügavuselt. Kerge piknikulõuna Kolymbethra aias, mis autentse Sitsiilia aiana on ehe, metsik, lõhnav ja puutumatuks jäänud paradiis. Pärast lõunat puhkus Scala dei Turchi rannas.

Õhtusöök majutuses (joogid lisatasu eest).

Hinnas hommiku- ja õhtusöök, Templite oru piletid ja piknikulõuna

 

26.aprill, neljapäev – Piacentinu juust ja kindluse saladused kõrgustes

Piancentinu EnneseHommikusöök pärast mida registreerime ennast majutusest välja. Hommikune visiit “Slow Foodi” maailma, kus tutvume ainult Sitsiiliale omase juustuga, milleks on Enna piirkonnas toodetav Piancentinu Ennese. Maitseme, tutvume tootmisega, ja anname oma järjekordse panuse selle kõigega „Slow Foodi“ nimestiku ainulaadsele tootele.

Jätkame teekonda kõrgustesse ja külastame teiega võimalik, et Sitsiilia ühte erilisematest kindlustest Castello Mussomelit. Vaated Sitsiiliale on siit fantastilised ja loomulikult ei puudu ka sellest kastellist omad saladused ja müsteeriumid.

Jätkame päevaga pärli linnaks kutsutud Cefalus. Majutame endeid hotelli ja teeme lühikese linna eksursiooni. Siinne katedraal on majesteetlik näide normannide arhitektuurist. Vaba õhtupoolik linnas.

Hinnas hommikusöök, juustu degustatsioon ja sissepääs kastelli

 

27. aprill, reede – Sitsiilia pealinn Palermo

PalermoSaare pealinn on kuulutatud 2018 aasta Itaalia Kultuuripealinnaks. Linn on segu erinevate rahvaste ja ajaloo arhitektuuridest. Alustame oma ringkäiku normannide paleega, kus külastame Cappella Paolinat. Siinsed araabia mosaiigimeistrid on jätnud ajalukku Itaalia ilusaima kabeli. Palazzo lähedal asub ka Palermo katedraal ning edasi läbime linna traditsioonilisi tänavaid pidi jõudes Piazza dei Quattro Cantile, kus Pretoria purskkaevu juures külastame Püha Haua Rüütliordu Martorana kirikut ja edasi liigume juba linna kuulsa Massimo Teatro juurde. Kirevas linnameeleolus saate külastada  traditsioonilist turgu ja soovi korral lõunat süüa. Vaba aeg.

Enne ärasõitu teeme linnas veel väikese bussitiiru, et heita pilk meie teelt kaugemale jäävatele imelistele palazzodele, millised Palermos kindlasti ära peaks nägema.

Õhtuks jõuame taas majutusse. Soovijatele õhtusöök majutuses (lisatasu eest).

Hinnas hommikusöök ja sissepääsu piletid Cappella Paolina, Martorana kirik

 

28.aprill, laupäev – Aeooli saared ja rännak stromboli vulkaanikraatri poole

Varahommikul registreerime ennast hotellist välja ning suundume Milazzo sadamasse. Sõidame laevaga Aeooli saartele. Need on Türreeni mere kuulsad vulkaanilise päritoluga kalurisaared. Saabume Liparile kuhu jääme ööbima. Lühike tutvus Lipari linnakeskusega ning edasi on soovijatel võimalik teha kaasa ainulaadne rännak Stromboli saarele vulkaanikraatri juurde. Lahkume Liparilt laevaga, tehes 1-tunnise peatuse ka Panarea saarel ja edasi jõuame Strombolile.

Matka käigus saate jälgida kena päikeseloojangut. Emotsioonid ja ekskursiooni erilisus teevad pika rännaku väsimuse aga kahtlemata tasa. Tagasi hotelli jõuame südaööks. Kes ei soovi matkal osaleda, saab nautida Lipari linnakeskust ja rikkalikke muuseume.

Hinnas hommikusöök ja laevapiletid Lipari saarele

 

29.aprill, pühapäev – Laevakruiis ja ujumisnaudingud Lipari ja Salina saartel

SalinaPärast hommikusööki teeme mõnusa kruiisi ümber Lipari ja Salina saarte. Erinevad ujumispausid otse pardalt fantastiliste koobaste juures rannikul, pimsskivi kaevandused ja peatus imearmsas kalurikülas Linguas Salina saarel, mis on rahvaarvu poolest teine saar pärast Liparit. Näeme ka saare soolajärve ja enne Liparile tagasi jõudmist teeme veel viimase ujumispausi Lipari faraglionide juures. Õhtusöögiks soovitame broneerida laud Lipari saare fantastilises kalarestoranis “La Nassa.”

Hinnas hommikusöök ja laevakruiisi piletid

 

 30. aprill, esmaspäev – Joonia mere kaunitar Taormina ja filmi“Ristiisa meenustused

Pärast hommikusööki võtame ette laevasõdu tagasi Sitsiiliasse. Milazzost edasi liikudes, peatume ka Sitsiilia kõige Itaalia poolsemal panoraamil ning edasi suundume kaunimate väikelinnade nimestikku kantud Savocasse, kus on vändatud kuulsat filmi “Ristiisa”. Vitellino baar, ajaloolise keskuse tänavad ja San Nicolo kirik on olnud seotud Michael Corleone elu oluliste seikadega.

Reisi lõpetab kaunis Taormina linn. Jalutuskäik Lady Treveyani fantaasiarohkes aias, Taormina kreeka teater ja linna väljakud on teid ootamas selles Joonia mere kaunimas linnas.

Ühise õhtusöögi plaan on “Arrivedereci Sicilia“ stiilis rannamuusika meeleoludes (õhtusöök lisatasu eest).

Hinnas hommikusöök

 

1.mai, teisipäev – Kodutee

Tagasisõit Catania lennujaamast Tallinnasse.

 

Hinnas sisaldub:

 • Lennupiletid koos kõikide lennujaamamaksude ja registreeritava pagasiga
 • Programmis märgitud hotellid majutusega kahekohalises toas koos hommikusöökidega
 • Programmis märgitud ekskursioonid ja degusteerimised
 • Programmis märgitud piknikulõuna ja õhtusöök 24. ja 25. aprillil
 • Giid/reisijuht alates Catania lennujaamast
 • Programmis märgitud kohapealne transport (buss, laevapiletid Milazzo-Lipari-Milazzo ja saartekruiis 29. aprillil)
 • Programmis märgitud sissepääsutasu.

Lisatasu eest:

 • Söögid-joogid, mida ei ole programmis märgitud
 • Sissepääsutasud, mida ei ole programmis märgitud
 • Laevakruiis Panarea-Stromboli saartele koos matkaga vulkaani kraatri juurde
 • Tervise-, reisi- ja pagasikindlustus
 • Ühekohalise toa lisatasu (190 EUR 7 ööd)
 • Merevaatega tuba hotellis  – 60 EUR/1 öö inimese kohta

Broneeringutingimused:

 • Ettemaks summas 250 € tuleb tasuda 3 päeva pärast broneeringu kinnitamist
 • 100% reisi maksumusest peab olema tasutud 10. märts 2018

Annuleerimistingimused:

 • Trahv 250 € tühistades kuni 09. märts 2018
 • Tühistades alates 10. märts 2018 trahv 100% reisi maksumusest

 

Lisainfo ja broneerimine 5 919 2030 info@fixtravel.ee