Suvesoe Umbria 22.06.2018

Kuus päeva suvesoojas Umbrias ja keskaja pidustused Bevagnas

22.06-27.06.2018

Reisipaketi soodushind 1090 € kuni 31.01.2018
(tavahind 1160 €)
reisijuht Ulve Kärpuk

Reisiprogramm

22. juuni, reede – Benvenuti in Umbria. Grilliõhtu ”SUVE TERVITUS”

Saabumine Itaaliasse, sõidame Umbria maakonda, mis jääb järgmiseks nädalaks meie koduks.
Tervitusvastuvõtt ja õhtusöök majutuses.
”Tervitus Suvele” Loomulikult tähistame me seda suurepärase grilliõhtuga, mis saab toimuma agriturismi basseini ääres. Grillahi on täidetud lihadega otse Umbria tootjatelt. Lisaks naudime kohalikku veini ja ahjusaiasi, värskete lisanditega – Cin Cin!
Hinnas tervitusvastuvõtt hotellis ja õhtusöök

 

23.juuni, laupäev – Lillede Linn Spello, Umbria veinid ja keskaja pidustused Bevagnas

SpelloTänast päeva alustame Spello väikelinnas. Tänu siin toimuvale folkloorifestivalile kutsutakse Spellot ka lillede pealinnaks.
Linna ajalooliseks keskuseks peetakse peakirikut, kus näeme Pinturicchio Baglioni kabelit, käime panoraamplatvormil ja aega on ka väikeseks Mercato delle gaite aperatiiviks. Siit edasi sõidame kaunist veiniteed mööda kohalikku Sagrantino veine maitsma. Sagrantino on Umbria kõige kuulsam vein ja sellel on oma huvitav sünnilugu. Pärast degustatsiooni suundume Bevagnasse. Itaalia kaunimate väikelinnade nimestikku kantud Bevagnas on täna keskaegsete meistrite pidustused.
Hinnas hommikusöök

 

24. juuni, pühapäev – Franciscuse linn Assisi ja kuulus Gubbio

San FranciscusPärast hommikusööki sõidame Gubbio linna. See on üks Umbria vanimatest linnadest. Tõuseme funikulööriga Sant Ubaldo kiriku juurde, kust avanevad linnale ja maastikule imeilusad vaated ja jalutame vanalinnas. Soovijatega käime ka Priori palazzos, kus saame näha maailmakuulsaid pronkstahvleid õpetussõnadega, mis kirja pandud 3. sajandil. Edasi jätkame päeva Püha Franciscuse sünnilinnas Assisis. Külastame San Franciscuse basiilikat. Võimas gootistiilis hoone on pärit 13. sajandist ning peidab endas imelisi freskosi Franciscuse elust.

Hinnas hommikusöök

 

25. juuni, esmaspäev – Trasimeno järv

Trasimeno järvPärast hommikusööki sõidame etruskide loodud Castiglione il Lago linna Trasimeno järve ääres. Castiglione on kantud Itaalia kaunimate linnade hulka. Külastame ühte kuulsamatest Umbria piirkonna hilisrenessansi kunstiga kaunistatud valitsejate residentsi Palazzo Della Corgnat, mille koridoride kaudu saame suunduda väikelinna uhkesse kindlusesse, kust avanevad imekaunid vaated järvele.
Pärast linnakeskusega tutvumist sõidame laevakesega Trasimeno järve saarele Isola Maggiorele, mis on ainus järve asustatud saar. Jalutuskäigul vaatame sealseid 13. sajandi kirikuid, elustiili ja räägime San Franciscuse saare külastamisest. Saarelt sõidame edasi järgmisesse kaunisse paika Passignano sul Trasimenosse. See on olnud Corgnate pearesidentsiks ja ka siin on meil võimalus läbi väikese ajaloolise keskuse jõuda välja langobardide kastellini 6. sajandist.
Hinnas hommikusöök, laevapiletid ja Palazzo Corgna

 

26. juuni, teisipäev – Umbria pealinn Perugia

Perugia peaväljakPärast hommikusööki sõidame Umbria suurimasse linna Perugiasse. Sügavalt keskaegne pealinn on super näide erinevatest ajastustest. Siin on nii suur etruskikaar, kui roomlaste akvedukti tee. Siin on müstiline paganlik Miikaeli tempel ja rikkalik linnavalitsuse saal renessansist. Veel näeme Rocca Paolinat, mis on Paavst Paulus III Farnese poolt tellitud kindlus (autoriks kuulus arhitekt Sangallo) ja Umbria teiseks kunstimuuseumiks kuulutatud San Giorgio imelusat kirikut. Kellel huvi, siis on võimalik tutvuda Perugina meistriteostega võluvas 15. sajandi pankurite „kontoris“ või külastada kogu kunstigaleriid Pirori palazzos. Umbria kunstipärand on nii rikkalik ja ilus, et seda oleks kahju jätta avastamata.
Hinnas hommikusöök

 

27. juuni, kolmapäev – Langobardoorium, maastikulinnake Spolento ja Marmorata Kaskaad

Marmorata KaskaadTäna sõidame Spoletosse – langobardide pealinna, kus toimuvad maailmakuulsad muusikafestivalid. Alustame oma ringkäiku Rocca Albornozianast.
Laskudes alla linna näeme rooma-aegset amfiteatrit ja Drususe kaart, ajaloolisi palazzosi ja heidame pilgu ka Palazzo Leti imelisse sisehoovi. Jalutuskäigu lõpuks jõuame välja imelise gootistiilis fassaadiga toomkiriku juurde. Pühakoja sisemuses on lisaks interjöörile vaadata aga kindlasti maailmanimedega kunstnike – Pinturiccio ja Filippo Lippi originaalloomingut.Teel Rooma teeme peatuse kaunis looduspargis imekauni veekaskaadi juures Marmores. 165 meetri kõrguselt allavoolav Velino jõgi laskub kolmelt erinevalt tasandilt ja seda veemängu saame jälgidagi erinevatelt vaateplatvormidelt.
Ongi aeg sõita ära Rooma, et lennujaamast taas võtta suund Eesti poole!

 

Hinnas sisaldub:
• Lennupiletid koos kõikide lennujaamamaksude ja registreeritava pagasiga
• Programmis märgitud hotellid majutusega kahekohalises toas koos hommikusöökidega
• Kõik ekskursioonid ja degusteerimised
• Kõik programmis märgitud lõuna- ja õhtusöögid
• Giid/reisijuht alates Rooma lennujaamast
• Programmis märgitud kohapealne transport
• Programmis märgitud sissepääsutasud

Lisatasu eest:
• Soovijatele õhtusöögid majutuses, mida ei ole programmis märgitud – Hind 15€, sisaldab kaks käiku, vein ja vesi.
• Tervise-, reisi- ja pagasikindlustus
• Ühekohalise toa lisatasu

Broneeringutingimused:
• Ettemaks summas 250 € tuleb tasuda 3 päeva pärast broneeringu kinnitamist
• 50% reisi maksumusest peab olema tasutud 14. aprill 2018
• 100% reisi maksumusest tuleb tasuda hiljemalt 16. maiks 2018

Annullerimistingimused:
• Trahv 250 € tühistades kuni 14. aprill 2018
• Tühistades 15. aprill 2018 kuni 15. mai 2018 trahv 50% reisi maksumusest
• Tühistades alates 16. mai 2018 trahv 100% reisi maksumusest

 

Lisainfo ja broneerimine 5 919 2030 info@fixtravel.ee