Petseri-Pihkva 30.06.2017

Kevadine Pihkva: ajaloo- ja kultuurireis Roy Strideriga
30.06-02.07.2017

Nädalavahetust katval väljasõidul saame osa Pihkva muistsest ja hiljutisest ajaloost, uurime põnevaid muuseume, naudime venepäraseid roogasid ning Pihkva Puškini-nimelise draamateatri etendust.
Tutvume setode eluolu ja saatusega, käime Petseri kloostris, Puškini omaaegses vanematekodus ja poeedi haual.
3-päevase reisi hind on algusega Tallinnast 365 €, algusega Tartust 350 €
Hinnas sisaldub:
Venemaa viisa
Tervisekindlustus
Kõigi mugavustega buss
Kõik söögid
Kõik sissepääsutasud
Reisijuht algusega Tartust
Pihkva Puškini-nimelise draamateatri etendus või SPA külastus
30. juuni, reede
SetodVarahommikul alustame sõitu Tallinnast Tartu suunas. Tartus tervitab meid reisijuht Roy Strider. Siit jätkub meie teekond Värskasse, kus külastame Tsäimaja ning sööme traditsioonilise seto lõunasöögi.
Edasi suundume Eesti-Vene piirile. Pärast piiriületust sõidame Petserimaale, Sigovo külla, kus asub setode muuseum. Külastame muuseumi ja saame aimu setode ajaloost ning kultuurist.
Pihkvasse saabume kella kuue-seitsme ajal õhtul. Registreerime ennast hotelli Rizhkaya. Majutus on kahekohalistes tubades.
Õhtusöögi sööme kohalikus restoranis Hansa.
1. juuli, laupäev
Mihhailovskoe kloosterPärast hommikusööki hotellis läheme ekskursioonile Pihkva Kremli (Krom’i), linna arhitektuurilisse ja kultuurilisse sümbolisse, külastame relvapalatit ja muuseumit.
Kell 10:00 toimub jumalateenistus Püha Kolmainsuse katedraalis, kus esineb võimas kirikukoor.
Lõunasööki naudime restoranis Rusakov.
Peale lõunasööki sõidame Puškini hauale ja tema suguvõsa mõisa.
Külastame lisaks ka Mihhailovskoe kloostrikompleksi.
Õhtuks jõuame tagasi Pihkvasse, puhkus ja värskendus hotellis ning seejärel läheme Pihkva Puškini-nimelise draamateatrisse etendusele. Need, kes ei soovi teatrit külastada saavad minna Old Estate & SPA’sse (sisaldub reisiprogrammi hinnas).
2. juuli, pühapäev
Pärast hommikusööki hotellis jalutame Pihkva parkides ja Velikaya jõe kaldal. Kahes suures ostukeskuses saab endale sobivaid kingitusi soetada või niisama ringi uudistada.
Kell 12:00 sõidame Petserisse, kus esmalt sööme lõunasöögi ja seejärel külastame sealset kloostrit ning jalutame ümbruskonnas ringi. Edasi sõidame Vene-Eesti piirile.
Tartusse plaanime jõuda kell 18:30. Ühine õhtusöök restoranis Himaalaja Jutud või Vaga Mama. Jätame hüvasti Lõuna-Eesti seltskonnaga ja sõidame Tallinnasse, kuhu jõuame hilisõhtul.
Tule ja vaata, kuidas naabrid elavad!
Pihkva on üks põnevaima ajalooga Eesti naaberlinnasid, mille muistse elukorraldusega tutvumine paelub ka ajalookaugeid inimesi. Umbes vähemalt 8500 aastat vana asustusega Pihkva endise vürstiriigi ning tänase Pihkva oblasti alad on olnud kodumaaks soome-ugri hõimudele, seejärel idaslaavlastest krivitšidele. Muistne Pihkva oli oma veetšede ehk varademokraatlike rahvakogudega eeskujuks paljudele tänastelegi riikidele. Linn asus olulisel kaubateel olles tähtsaks kaubanduspartneriks nii Narvale, Tartule, Riiale, Smolenskile kui Novgorodile. Siin asus samuti Hansa Liidu kaubakontor. Läbi aegade vallutasid või püüdsid linna vallutada Muinas-Eesti maakondade malevad, Mõõgavendade Ordu, Moskva Suurvürstiriik, Liivi Ordu, Leedu suurvürstiriik, Poola kuninga Stefan Batory vägi ning Natsi-Saksamaa armee.
Tänasel Pihkvamaa territooriumil on iidsetest aegadest saati elanud ka seto rahvas ning sestap külastame setode Tsäimaja Eesti poole peal Värskas ning uurime seto muuseumi Vene poolele jäävas Sigovo külakeses.
Pskovi ja Velikaja jõe kallastel asuv Pihkva ehk Pskov on tänase Venemaa üks vanimaid linnu, mille algne nimekuju olnud Pleskov, tähendusega “Voogava Vee Linn”. Läti keeles on Pihkva tänini Pleskava. Siinsed varakeskaegsed ehitised ja pühakojad jäid omaaegsest mongolite vallutusretkest puutumatuks, seetõttu on Pihkva vana arhitektuur väärtuslik ja nauditav.
Nõukogude perioodil oli Pihkva oblast lõunaeestlastele taaskord suhteliselt oluline kauplemispiirkond. Siinsetel turgudel osati hinnata Eestis kasvanud kartulit, kapsast, kurki ja tomatit.
Pihkva oblastis asub Venemaa teadaolevalt kõige vanem – Petseri klooster. Kohe sealsamas kõrval Irboskas aga Novgorodi alade hõimusid valitsema kutsutud kolmest varjaagi vennast – Rjurikust, Sineusest ja Truvorist – ühe, Truvori iidse kindluse varemed.
Velikaja jõgiTänapäeval umbes 200 000-lise elanikkonnaga Pihkva peakindlus Kreml on Velikaja jõe äärde ehitatud 13. sajandil ning siiani hästi säilinud. Kremli müüride keskel kõrgub Püha Kolmainsuse katedraal. Linna restoranid pakuvad vene traditsioonilist toidukultuuri, mis viib meid nõukogude ajastust muistsete bojaaride pidudeni ning vene talurahva köögist banketilaudade maitseelamusteni.
Pihkva oblastis asuva Mihhailovskoe asula vanematekodus elas ja tegutses maailmakuulus poeet Aleksandr Sergejevitš Puškin. Siin on valminud tema “Jevgeni Onegin” ning ka “Boriss Godunov” ning lähistel asuvasse Svjatogorski õigeusu-mungakloostrisse on maetud poeedi põrm.
Põnev ajaloo- ja kultuurireis sobib igas vanuses reisihuvilisele, reis toimub eesti keeles!
 
Lisainfo ja broneerimine 5 919 2030 info@fixtravel.ee