INDIA

India – kuldne kolmnurk

11.-18.MÄRTS 2017
Reisiprogrammi hind 1 050 €
11.märts: laupäev, lennud.

12.märts: pühapäev, Delhi

Saabumine Delhisse, transport hotelli. Hotellis ootab teid hommikusöök ja puhkus pärast väsitavat lendu.
Delhi on tõeline rahvaste paabel ja “kompott” ajaloolisest minevikust ning tänapäevast. Omanäolises Delhis on palju looduskauneid parke ning varjulisi tänavaid. Arhitektuuriliselt on linn kombinatsioon kaugest ajaloost ja ultramodernsusest – parimateks näideteks siinjuures on 13. sajandil Lodi kuningate poolt ehitatud mausoleum ja pilvede poole küündivad uhkelt toretsevad kroomist ja klaasist pilvelõhkujad. Linna planeeris Briti arhitekt ja visionäär Sir Edwin Lutyen Indiat valitsenud brittidele. Legendi kohaselt asutati Delhi linn, esialgse nimega Indraprastha, aastal 1200 e. Kr. Mahabharata eepose kangelaste vendade Pandavaste poolt. Väidetavalt on praegune Delhi ehitatud seitsme iidse linna varemetele.

13.märts: esmaspäev, Delhi ekskursioon

Pärast hommikusööki tutvume Delhi vaatamisväärsustega: Jama Masjid, Raj Ghat – Mahatma Gandhi Memorial, Presidendi palee, parlamendihoone ja India Värav, mis on tegelikult 90 000-le Esimeses Maailmasõjas oma elu jätnud India sõdurile pühendatud sõjamälestis. Pärastlõunal alustame sõitu Delhis Jaipuri. Teel teeme peatusi.
Hinnas hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

14.märts: teisipäev,  Jaipur

Roosa Linnana tuntud Jaipur asutati 1727. aastal ühe Kachhawaha klanni suurima juhi, astronoom King Sawai Jai Singh´i poolt.
Peale hommikusööki sõidame kuulsa Hawa Mahal´i ehk Tuultepalee juures. Hawa Mahal on rajatud 18. sajandi lõpul, et kuningliku pere naised saaksid võredega kaetud akende varjust jälgida tänaval toimuvat igapäevaelu jäädes ise nähtamatuks. Hoone välisfassaadi kaunistab 953 väikest akent, mille vahel ringlev tuuleõhk hoiab hoone jahedana ka kõige kuumematel päevadel. Edasi sõidame Amber Fort´i. Kõrgel mäe otsas asuvasse kindlusesse läheme elevantide seljas, et tunnetada maharajade kuninglikku elustiili. Soovijad saavad mäetippu sõita ka autoga.
Valgest marmorist ning punasest liivakivist Amberi kindlus asub Jaipurist 11 km kaugusel, kohas kus 700 aastat enne Jaipuri rajamist oli Kachhawah´i valitsejate pealinn. Kõrgelt mäe otsast avanevad imelised vaated kaunile Roosale Linnale.

Edasi külastame Maharaja kuninglikku residentsi, millest osa on muudetud muuseumiks. Üks põnevamaid kohti muuseumis on Relvamuuseum, kuhu on kogutud muljetavaldav hulk erinevate kaunistustega vanu püstoleid, musketeid, mõõku, vintpüsse, pistodasid ja palju muudki. Hiljem külastame maailma suurimat kivist ja marmorist ehitatud Jantar Mantar´i kuninglikku observatooriumit, mis on ehitatud Maharaja Jai Sawai Singh´i poolt 18. sajandil. Siin on näha 17 suurt instrumenti, millest enamus on ikka veel töökorras.
Hinnas hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

15.märts: kolmapäev, Jaipur – Fatehpur Sikri – Agra

Pärast hommikusööki registreerime ennast hotellist välja. Alustame sõitu Agra suunas, teel külastame Fatehpur Sikri endist linna (tõlkes Võidulinn). Fatehpur Sikri rajas 16. sajandil mogulite imperaator. Suur Akbar tähistamaks kauaoodatud poja sündi. Linn on kantud UNESCO Maailmapärandi nimekirja. Fatehpur Sikri on erakordselt suurejooneline kompleks, üks moguliarhitektuuri parimaid näiteid. Tänapäeval Hüljatud linnaks nimetatav Fatehpur asub umbes 40 km kaugusel Agrast ja koosneb lugematutest paleedest ja templitest. Pealinnana sai Võidulinn toimida vaid 15 aastat. Siis avastati, et ümbruskonnas pole linna tegevuse tagamiseks piisavalt vett ja kogu see uhkus jäeti lihtsalt maha.

Agrasse jõuame hilisel pärastlõunal. Registreerime ennast hotelli ning suundume jalgiseksursioonile tänapäeva õitsva vaibatööstuse, nahatöökodade, suurepäraste marmori ja liivakivi skulptorite linna, mis on tuntud paigana, kus asub kuulus Taj Mahal – Imeline igavese armastuse sümbol.
Hinnas hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

16.märts: neljapäev, Agra

Varahommikul, päikesetõusu ajal külastame igavese armastuse sümbolit – Taj Mahal´i. Tõusva päikese kiirte säras kumab valge marmor eriti kaunilt. Taj Mahal valiti 2007.aastal uue 7 maailmaime nimekirja. Mausoleumi rajas 5. moguli imperaator Šahh Jahan oma lemmiknaise Pärsia printsessi Mumtaz Mahali mälestuseks. 18 abieluaasta jooksul kandis Mumtaz Mahal ilmale 14 last. Naine suri viimase lapse sünnitamisel. Meeleheitel Šahh Jahan alustas samal aastal maailma kauneima hauakambri rajamist. Töö kestis 22 aastat ja sellest võttis osa 20 000 ehitajat. Tulemus on hingematvalt kaunis.
Pärast lummavate vaadete nautimist sõidame tagasi hotelli ning sööme hommikust.
Seejärel külastame Agra kindlust. Punasest liivakivist võimsa kindluse sees on imekaunid marmorist paleed, ornamentidega alkoovid ning terrassid, kust avanevad vaated Taj Mahalile.
Hinnas hommiku-, lõuna- ja õhtusöök

17.märts: reede, Agra – Delhi

Pärast hommikusööki alustame sõitu tagasi Delhisse (ca 5 tundi). Pärastlõunal saab omal käel Delhiga tutvuda ning sooritada viimased sisseostud.
Hinnas hommiku- lõuna ja õhtusöök

18.märts: laupäev, kodutee

Pärast hommikusööki transport lennujaama.

Hinnas sisaldub:

•    Lennukipiletid suunal Tallinn-Helsingi-Delhi-Helsingi-Tallinn koos lennujaama maksudega ja registreeritava pagasiga
•    Majutus 6 ööd 3* hotellides kahekohalises toas
•    Hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid Indias
•    Kõik sissepääsutasud
•    Kohapealne transport
•    Inglise keelt kõnelev reisisaatja kohapeal
•    Eesti keelt kõnelev reisisaatja, kui grupis on 14 inimest

Hinnale lisandub:

•    India viisa
•    Parema kategooria hotell
•    Isiklikud kulud
•    Kindlustus
•    Rannapuhkus Goas: küsi pakkumist!

Täispika reisiprogrammiga tutvumiseks ja reisi broneerimiseks
võta meiega ühendust info@fixtravel.ee tel 5919 2030