TANSAANIA

Tansaania

Tansaaniast teatakse suhteliselt vähe, sest enamus turiste, kes arvab end tõelist Aafrikat tahtvat näha, rändab turistidest üleküllastunud Keeniasse või Lõuna-Aafrikasse. Tansaania on ka kallim, sest sealne ehedus ja võimalused on suuremad ja reaalsemad. Jäävad ju Aafrika kõrgeim mägi Kilimandžaaro, suurim rahvuspark Serengeti, Viktoria järv ja 1001. öö raamatu peategelase – sultani, valitsetud Sanzibar just selle riigi piiridesse.

Reisisihtkohana soovitame Tansaaniat nii neile, kes soovivad nädalaks-paariks aja maha võtta ning nautida lihtsalt rannapuhkust India ookeani kaldal kui ka neile, kes soovivad oma kogemustepagasit rikastada ehedate safarielamustega või siis hoopiski Kilimandžaarot vallutades. Tansaania on suur ja turistisõbralik riik, mis pakub väga erinevaid võimalusi…

Meie poole julgelt võite pöörduda, kui soovite minna oma pere või seltskonnaga Tansaaniasse, oleme alati meelsasti abiks individuaalprogrammide koostamisel ning samuti olete teretulnud ühinema meie Tansaania grupireisidega

Lisainfo ja broneerimine 5 919 2030, info@fixtravel.ee 


 

 

 

 

 

Serengeti rahvuspark

Serengeti on vaieldamatult maailma kuulsaim looduskaitseala pindalaga 14,763 km², kõrgus merepinnast jääb 900 ja 1850 m vahele. Rahvuspargi lõunaosas asuvad ääretud rohumaad, keskosas savannid, põhjaosa mäed vahelduvad lopsakate orgude ja rohumaadega ning on kaetud tiheda metsaga. Serengeti pakub võimalust kohtuda “tõelise” Aafrikaga, saada ülevaade, milline nägi välja elu Aafrikas enne “valgete vallutajate” tulekut. Ehedus, puutumatus, liigirohkus – need on märksõnad, mis Serengetit iseloomustavad.

Sergengeti loodus on tihedalt seotud põua- ja vihmaperioodidega. Vihmaperioodi järgne lopsakus asendub põuase ja kolletunud maastikuga. See toob endaga kaasa tuhandetesse peadesse ulatuvate rohusööjate loomakarjade aastaringse rände pargi territooriumil. Suurte gnuude, antiloopide, gasellide ja sebrade karjade pidev liikumine Serengeti rahvuspargi territooriumil on ainulaadseks nähtuseks kogu maailmas, mida on teadlaste poolt põhjalikult uuritud. Rahvuspargi territooriumil elab rohkem kui kolm miljonit imetajat. Kõige arvukamalt on esindatud gnuud, antiloobid, gasellid, sebrad. Lisaks nendele kohtab seal hulgaliselt elevante, lõvisid, gepardeid, kaelkirjakuid, pühvleid, hüääne ja jõehobuseid.

Lake Manyara rahvuspark

Lake Manyara on üks Tansaania väiksemaid rahvusparke, mis paikneb 125 km Arusha linnast lääne pool. Üle poole rahvuspargi pindalast katab Manyara järv. Siin leidub palju ebatavalisi kooslusi ning looma- ja linnuliike. Siin võime kohata elevante, jõehobusid, kaelkirjakuid, sebrasid, lõvisid ja teisi Aafrika loomi. Neile on see ideaalseks pesitsemise ja elupaigaks just oma tiheda jõgede-järvede võrgustiku ning toidurikka ja puutumatu looduse tõttu. Pargi keskpunktis asuv Suur Soodajärv on peale pelikanide, sebrade, elevantide jt loomade koduks ka tuhandetele flamingodele.

Tarangire rahvuspark

Tarangire rahvuspargis on kõige enam elevante kogu Tansaanias. Samuti sobib see rahvuspark imehästi lindude vaatluseks, kuna siin on kõige enam linnuliike kogu maailmas ja lisaks on see koduks kolmele Tansaania kohalikule linnuliigile – tuhakarva kuldnokale (ashy starling), kangurlinnule (rufous-tailed weaver) ja mustkrae papagoile (black collared lovebird). Enne vihmaperioodi algust kogunevad sinna gasellid, gnuud, sebrad ja kaelkirjakud, kuna siin on endiselt toitu. Siit avanevad kaunid vaated masai steppidele ja lõunas asuvatele mägedele. Parim aeg külastuseks on juunist novembrini.
Tarangire asub vaid mõne tunni autosõidu kaugusel Arushast ja sageli sõidetakse siit edasi Ngorongorosse või Serengetti.

Ngorongoro kaitseala

Ngorongoro looduskaitseala on 8000 km² suurune. Selle peamised vaataisväärsused on Lake Easy, maailmakuulus Olduvai George ning Ngorongoro kraater. Kraatrit peetakse üheks maailma loodusimeks ja on kantud ka UNESCO’sse maailma looduspärandina. Kraater tekkis kokkuvarisenud vulkaanimäest ning seetõttu on seal väga unikaalne ökosüsteem. Ngorongoro on üks vähestest paikadest, kus võib kohata musta ninasarvikut. Piirkond on koduks ka kohalikele põliselanikele – masaidele.

 

Puhkus paradiisisaarel Sanzibar
Hind alates 1 190 €

 

 

 

 

Päev 1
Saabumine Sanzibari lennujaama, viisa vormistamine piiril. Transfeer lennujaamast saare põhjarannikule Nungwi külla. Majutus lihtsas Damascus bungalow külalistemajas või hotellis Langi-Langi standardtoas (aiavaatega).Nungwi on Zanzibari kõige põhjapoolsem väike kaluriküla. Juba 500 aastat tagasi asusid selles piirkonnas kogu regiooni parimad kala- ja paadimehed. Igal varahommikul minnakse merele, et olla päikesetõusuks tagasi ning müüa kala ja mereandide saak maha oksjonil. Peale külaelanike ostavad endale värsket kala nii restoranid kui hotellid. Soovijad saavad minna vaatama ka varahommikust kalaoksjonit (tõeliselt ehe elamus!). Tänapäeval on Nungwi piirkonda ehitatud mitmeid hotelle, seltsielust sealkandis puudu ei tule.
Kui aga veerõõmud meeldivad, siis on see just õige koht kas sukelduma või snorgeldama minekuks, kuna enamik merereise algab just siit. Samuti on põnev uudistada Nungwi kaluriküla ehedat elu ja vaadata lähemalt, kuidas kohalikud elavad.
Lastega on võimalik minna Vanglasaarele suuri maismaakilpkonni vaatama või jalutada angroovisoos laudteel ja jälgida haruldasi pärdikuid. Kindlasti tasub minna avastama UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Stone Town’i. See on ainus Aafrika linn, kus on ka nö. ajalugu, mis ulatub sajandeid tagasi. Portugallased, araablased ja inglased on seda saart valitsenud ning enda omaks pidanud. Masendav orjavedu, Livingstone’ retkede algus, 1001 öö sultanite vallatused, Faroukh Bulsara (Freddy Mercury) sünnilinn. Lõputud kitsad labürinttänavad, kus on kerge eksida, siin asuvad mõnusad poed ja head restoranid.Majutus Damascus bungalow’s
Lihtne külalistemaja paikneb keset troopilist aeda, sobib hästi neile kes armastavad rahu ja vaikust. Toad on sisustatud äärmiselt lihtsalt, kasutades kohalikke materjale. Kõikides tubades on privaatne vannituba, konditsioneer ja ventilaator.  Voodeid katavad moskiitovõrgud.
Majutuse hind sisaldab hommikusööki Langi-Langi Beach Bungalows 3+*
Langi Langi asub saare põhjatipus Nungwi, 34-toaga sõbralik majutusasutus. Majakesed paiknevad troopilises aias vaatega ookeanile, aiale või basseinile. Hotellil on oma restoran, sisehoovis asuv bassein, kohvibaar, internetikohvik. Kõikides tubades on konditsioneer ja ventilaator. Voodeid katavad moskiitovõrgud. Lisaks hotelli oma rannabaarile on vahetus läheduses on mitmeid hea muusikaga kokteilibaare, kus spontaansed peod kestavad varajaste hommikutundideni. Hotell asub puhkepiirkonna keskuses kohe India ookeani kaldal, 60 km kaugusel lennujaamast ja Stone Town’st.
Majutuse hind sisaldab hommikusööki

Hind 1 190 € majutusega Damascus bungalow’s
Hind 1 390 € majutusega Langi Langi hotelli standardtoas

Hinnas sisaldub:
•    Rahvusvahelised lennukipiletid suunal London-Muscat-Sanzibar-Muscat-London koos kõikide maksudega
•    8 ööd majutust valitud hotellis, kahekohalises toas ühele täiskasvanule
•    Hommikusööki
•    Transport Stone Town-hotell-Stone Town

Lisatasu eest:
•    Kõrgema kategooria tuba hotellis Langi-Langi (Basseini vaatega tuba, Sea View Suite, Marhaba Suite või Royal Zanzibar Suite) või majutus lähedalasuvas kõrgema kategooria hotellis
•    Lennukipiletid Londonisse
•    Ühekohaline tuba
•    Ekskursioonid Sanzibaril
•    Reisikindlustus
•    Viisa piirilt (50 USD sularahas)

Lisainfo ja broneerimine 5 919 2030, info@fixtravel.ee Tansaania